×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
تاریخ : 1391/7/23
انتشار «گزارش‌های محرمانه شهربانی» بعد از 20 سال

سازمان اسناد و كتابخانه مليکتابخانه ملی ایران در آینده نزدیک مجموعه دو جلدی «گزارش‌های محرمانه شهربانی» را بعد از گذشت 20 سال منتشر می‌کند.

انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تلاش دارد تا بعد از گذشت سال‌ها، کتاب اسنادی از روند اجرای «معاهده ترکمان‌ چای (1245 _ 1250 ه . ق)» را برای دومین بار منتشر کند.

این اثر توسط «فاطمه قاضی‌ها» به نگارش درآمده است که تا یکماه آینده از سوی انتشارات کتابخانه ملی ایران منتشر می‌شود، همچنین به قلم این نویسنده تا 10 روز آینده کتابی با موضوع دربار ناصری «جشن آش‌ پزان (1285 _ 1313)  روانه بازار نشر می‌شود.

بر اساس این گزارش، از چند ماه اخیر اکثر انتشاراتی‌ها به دلیل گرانی و نوسانات قیمت کاغذ از چاپ و انتشار کتاب خودداری می‌کنند که کتابخانه ملی ایران نیز از این امر مستثنی نیست اما این کتابخانه تلاش دارد تا با بهبود وضعیت کاغذ در کشور، مجموعه دو جلدی «گزارش‌های محرمانه شهربانی» را که به کوشش «مجید تفرشی» و «محمود طاهر احمدی» به نگارش در آمده‌اند را بعد از گذشته 20 سال برای دومین بار منتشر کند.

این اثر دارای بخش‌هایی نظیر «گزارش‌های سال 1324»، «گزارش‌های سال 1325»، «گزارش‌های سال 1326»، «فهرست عمومی اعلام» و «تصاویر» است که در آینده نزدیک از سوی انتشارات «کتابخانه ملی ایران» منتشر می‌شود.

منبع: كتابخانه مجلس شوراي اسلامي

نوشته شده توسط : - پوررمضانی

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.