×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
تاریخ : 1391/7/22
اولین كنگره آسیا-اقیانوسیه IBBY برگزار می‌شود

دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان IBBY شعبه اندونزی، خبر برگزاری اولین کنگره آسیا و اقیانوسیه را در بالی از 23 تا 26 می سال 2013 (2 تا 5 خرداد 1392) اعلام کرد.

هدف این همایش پرورش ایده های نو و تقویت شعبه های ملیIBBY در منطقه، نشان دادن ویژگی های منحصر به فرد داستان های آسیا و اقیانوسیه و جایگاه آن ها در دنیای ادبیات کودک و به شکل ایده آل آن آموزش احترام و درک متقابل در جوامع چند فرهنگی عنوان شده است.

شركت در این همایش برای تمامی متخصصین ادبیات کودک، تصویرگران، مربیان، ناشران، کتابداران، داستان سرایان، روزنامه نگاران، فعالان، مروجان کتاب کودک و تمام علاقه مندان فرهنگی از سراسر جهان آزاد است.

محور اصلی موضوعی این کنگره با عنوان «چگونه دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان IBBY آسیا – اقیانوسیه را تقویت کنیم» منتشر شده است. سایر محورهای موضوعی این فراخوان به شرح زیر است:
1. همسایگان خود را بشناسید.
- پیشنهاد برنامه هایی برای برگزاری جشنواره بین المللی داستان گویی
- پیشنهاد برنامه هایی برای جلوگیری از خشونت به کمک داستان گویی
- کار کردن با کودکان در پروژه های ادبیات کودک در مدرسه یا کتابخانه با تاکید بر آموزش روش زندگی متعادل به کودکان؛ پذیرش، درک و احترام به کودکان سایر کشورها، نژادهای مختلف با هر گونه توانایی و پیشینه
- استفاده از رسانه های جدید، تئاتر، فیلم، تلویزیون، رسانه های دیجیتال برای آموزش به کودکان با موضوع: "با همسایگان خود آشنا شوید"
2. داستان های آسیا و اقیانوسیه منحصر به فرد هستند: موضوعات می تواند شامل نکات زیر باشد اما نه محدود به آنها:
- توصیفی از پروژه های تحقیقاتی بر روی ادبیات کودک، در سطح دانشگاه، شامل ادبیات کودکان آسیا
- ویژگی های منحصر به فرد سنت ها و ادبیات شفاهی آسیا و اقیانوسیه
- داستان های آسیا از دیدگاه ناشران بین المللی
- داستان هایی که نمایانگر زندگی کودکان در جوامع چند فرهنگی باشد
- داستان های آسیا و اقیانوسیه که می توانند به بازار جهانی ادبیات کودک عرضه شوند

مهلت ارسال چکیده مقالات (حداکثر 500 کلمه) به ایمیل murtibunanta@gmail.comآدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید تا اول دسامبر 2012 (11 آذر 1391) است.

مقالات باید شامل نام و نام خانوادگی، ملیت، آدرس ایمیل، عنوان اصلی و زیر عنوان باشند. تمامي متقاضيان بايد برای ثبت نام در كنگره 350 دلار بپردازند.

علاقه مندان جهت ارسال چکیده مقالات و كسب اطلاعات بيشتر مي توانند با ایمیل murtib@cbn.net.idآدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید مکاتبه نمایند.

منبع: لیزنا

نوشته شده توسط : - پوررمضانی

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.