×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: القاي ساختارهاي شبه جنيني در كشت بساك ژنوتيپهاي ذرت
پدیدآورندگان : سعيد خاوري خراساني (پديدآور)
پيام پور محمدي (پديدآور)
احمد معيني (پديدآور)
امير موسوي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : كشاورزي
وضعیت نشر : چهارمين همايش ملي بيوتكنولوژي ايران
خلاصه : دراين تحقيق، براي اولين بار در ايران، تعداد 43 ژنوتيپ ذرت از ژرم پلاسم موجود در بخش تحقيقات ذرت و گياهان علوفه اي كشور شامل لاين هاي اينبرد، هيبريد هاي سينگل كراس و تري وي كراس از گروه هاي مختلف رسيدگي از نظر پاسخ به كشت بساك مورد ارزيابي قرار گرفتند. كشت بساك، در مرحله تك هسته اي انتهايي ميكروسپورها و در محيط كشت هاي CI و YP ,YPm ، N6, IMSS انجام گرديد. 4 تا 6 هفته پس از كشت در ژنوتيپ هاي SC و 709 TWC605 ،LA12 (Sweet corn) ،K74/1 ،S61 ،A188 ،DH5×DH7 ،ETH-M82 توليد ساختارهاي شبه جنيني آغاز گرديد. همچنين در برخي ژنوتيپ ها كالوس زايي مشاهده گرديدند. ميزان فراواني توليد ساختارهاي جنيني در ژنوتيپ هاي مورد بررسي از صفر تا 17/6% متغير بود كه ژنوتيپ هاي ETH-M82 ، DH5×DH7 و S61 به ترتيب با ميانگين 17/6 و 8/5 و 2 بيشترين ساختارهاي شبه جنيني را در 100 بساك كشت شده به خود اختصاص دادند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NBCI04-NBCI04_532.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1386/10/30
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/4
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.