×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: روشي نوين در راه اندازي بدون سنسور موتور DC بدون جاروبك با كمك روش مدولاسيون پالسي براي جبران اندوكتانس فاز
پدیدآورندگان : مهدي بهرامي (پديدآور)
سيد ابراهيم افجه اي (پديدآور)
عليرضا سيادتان حسين تركمن (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : قدرت
وضعیت نشر : شانزدهيمن كنفرانس مهندسي برق ايران
خلاصه : در اين مقاله روشي نوين در راه اندازي ميكرو كنترلي بدون سنسور (Sensorless) موتور Dc بدون جاروبك ارائه شده است. اساس اين روش بر تشخيص گذر از صفر EMF برگشتي فاز خاموش است، كه از اختلاف ولتاژ فازها و خنثي حقيقي موتور در زمان روشن بودن مدولاسيون پهناي پالس (PWM) به دست مي آيد. در اين روش با بكارگيري مدار تقسيم ولتاژ مناسب براي قرار دادن ولتاژ هاي دو سر مقايسه گر ميكروكنترلر در ميانه ولتاژ تغذيه آن با كمترين آفست استفاده شده است. همچنين چون در زمان انجام مقايسه مي بايست فاز رها خاموش شده باشد، مدولاسيون پهناي پالس جديدي ارائه شده است، تا اثر اندوكتانس فاز رها را جبران نمايد. اين روش بر روي موتور dC بدون جاروبك با توان 60 وات با سيم پيچ ميدان تحريك كمكي از سرعت صد دور بر دقيقه تا 3380 دور بر دقيقه به كار رفته است و قابليت كاربرد براي انواع ديگر موتورهاي DC بدون جاروبك را دارد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICEE16-ICEE16_552.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1386/12/6
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/18
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.