×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: طرح جامع شبكه گسترده دانشگاه علامه طباطبايي به منظور راه اندازي دانشگاه الكترونيكي
پدیدآورندگان : محمد رضا تقوا (پديدآور)
دانشگاه علامه طباطبايي : دانشكده حسابداري و مديريت (پديدآور)
نوع : متن
جنس : catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

وضعیت نشر : دانشگاه علامه طباطبایی : : دانشكده حسابداري و مديريت
مشخصات فیزیکی : ‮‭۳۹‬ص.‬
خلاصه : جامعه امروز بخصوص جامعه علمی بطور گسترده‌ای به اطلاعات متکی شده است. هر نوع برنامه ریزی ، تصمیم و پژوهش و در مجموع هر نوع فعالیت علمی و منطقی بدون استفاده از حجم زیادی از اطلاعات به موقع و سازماندهی بر مبنای تکنولوژی های نوین امری به دور از واقعیت های جامعه جهانی است. سازماندهی اطلاعات و ایجاد امکان استفاده به موقع و صحیح از این اطلاعات لازمه پیشرفت علمی هر مرکز علمی دانشگاهی است و در واقع به منزله سرمایه اولیه و پشتوانه‌ای برای نیل به اهداف علمی و نهایتا توسعه همه جانبه است. پیشرفتهای بسیار و چشمگیر پایان قرن بیستم در زمینه استفاده از تکنولوژی ارتباطات و توزیع و هماهنگی اطلاعات به خدمت گرفته شده است به حدی که نادیده گرفتن آن خصوصا در مراکز علمی باعث از دست رفتن بسیاری از فرصت ها می شود. بنابر این با توجه به نقش و اهمیت اطلاعات بعنوان یکی از ابزارهای مهم در آموزش ، پژوهش و فناوری می بایست در جهت شناخت و برقراری ساختارهای مناسب برای استفاده بهینه گام جدی برداشت. پژوهش حاضر به بررسی راهکارهای مناسب برای راه اندازی دانشگاه الکترونیکی و ایجاد فراشبکه دانشگاهی می پردازد
یادداشت :
/ محمد رضا تقوا
شناسه : 149356
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/9/3
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.