×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نقش تمدن كنار صندل در اعتبار بخشي گردشگري شهر جيرفت
پدیدآورندگان : محبوبه جلالي (پديدآور)
مهري اذاني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : چهارمين همايش منطقه اي چالشها و راهكارهاي توسعه در مناطق محروم
خلاصه : در حال حاضر صنعت گردشگري يكي از منابع مهم توليد درآمد ، اشتغال و ايجاد زيرساخت‌ها براي نيل به توسعه پايدار محسوب يم‌شود. ما با وجود توتان بسيار براي توسعه گردشگري اين قابليت‌ها به خوبي شناسايي نشده و از آن‌ها براي توسعه كشور چندان استفاده به عمل نيامده است. از جمله اقداماتي كه در كشورهاي توسعه يافته و در حال توسعه براي تحقق توسعه پايدار و كاستن از فشارهاي اقتصادي – اجتماعي و زيست محيطي انجام مي‌شود انجام برنامه‌هاي توسعه گردشگري در سطوح محلي، ملي و بين‌المللي است. سرمايه‌گذاري در صنعت گردشگري داراي آثار اقتصادي اجتماعي و حتي كالبدي است از اين رو با توجه به اين‌كه در داخل و پيرامون برخي شهرهاي ميهن كهن ما ايران آثار ارزشمند تاريخي از نياكانمان به يادگار مانده است. نتايج اين پژوهش نشان مي‌دهد كه كشف اين تمدن كهن با وجود آثار (ظروف صابوني) و موقعيت منحصر به فرد خود باعث شناخته شدن هرچه بيشتر ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي گردشگري شهرستان جيرفت به عنوان شهري با قدمت چند هزارساله گرديده و بديهي است بسترسازي چنين شناختي در زمينه شكوفايي اين تمدن مي‌تواند به جذب گردشگران علاقمند به ميراث فرهنگي و تاريخي انجاميده و مشتاقان تمدن‌هاي باستاني را به سمت و سوي جيرفت كهن به عنوان مظهر تمدن اشياء صابوني سوق دهد كه وجود همه اين موارد باعث توسعه روزافزون شهرستان مي‌گردد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-KRESEARCH01-KRESEARCH01_080.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/3/18
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/8
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.