×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تعليم و تربيت زنان در اسلام از آغاز اسلام تا پايان قرن نهم هجري
پدیدآورندگان : نگارش نير اعظم قاضي زاده هاشمي؛ استاد راهنما: سعيدي؛ استاد مشاور (پديدآور)
نير اعظم قاضي زاده هاشمي (پديدآور)
-سعيدي (پديدآور)
-الهي (پديدآور)
نوع : تصوير
جنس : پايان نامه
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی

توصیفگر : زنان در اسلام
آموزش و پرورش زنان -- جنبه‌هاي مذهبي -- اسلام
زن در اسلام
وضعیت نشر : مشهد : كارشناسي ارشد(دانشگاه آزاد اسلامي (واحد مشهد)، دانشكده الهيات و معارف اسلامي) ؛ ‎۱۳۷۶
خلاصه : اين رساله مشتمل بر ‎5‎ بخش مي‌باشد. در بخش اول تعليم و تربيت زنان در قبل از اسلام. (به منظور روشن ساختن خدمتي که اسلام و پيامبر بزرگوار اسلام (ص) در پيشرفت زنان در عرصه فکر و تمدن نموده) وضعيت و موقعيت زن قبل از اسلام در سرزمينهاي قديم ايران و روم و يونان و عربستان و ساير ملل قديمي بررسي گرديده است. در بخش دوم ابتدا مقام و منزلت زن در اسلام و سپس اهميت تعليم و تربيت در اسلام و چگونگي ورود زنان به عرصه تعليم و تربيت مورد بررسي قرار گرفته است. احاديث و آيات قرآن به عنوان نمونه ذکر گرديده است. بخش سوم به ارزيابي تعليم وتربيت زنان از آغاز اسلام تا پايان حکومت عباسيان پرداخته است. بطور جداگانه در چند فصل تعليم و تربيت زنان از بعثت تا وفات پيامبر اکرم (ص) و در عصر خلفا راشدين و در دوران حکومت امويان و نيز دردوران حکومت عباسيان بررسي گرديده است. بخش چهارم به ارزيابي تعليم و تربيت زنان در سرزمينهاي خلافت شرقي و غربي مقارن عباسيان تا صفويه پرداخته است که شامل سرزمينهاي اندلس و شمال آفريقا و مصر و نيز در ايران مي‌باشد. بخش پنجم به بررسي مراکز علمي و رشته‌هاي علمي و تخصصي تعليم و تربيت زنان پرداخته است.
مخاطب : خاص
شناسه : 26685
مکان : مخزن بسته
شرایط دسترسی : سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/7/5
تاریخ تغییر رکورد : 1398/4/17
ملحقات : ملزومات سيستم: ويندوز 98+ ؛ با پشتيباني متون عربي؛ IE6+شيوه دسترسي: شبکه جهاني وبعنوان از روي صفحه عنوان گرفته شده است.داده هاي الکترونيکي‎۲۲۵ ص. کتابنامه بصورت زيرنويس
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.