×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: سنجش ميزان سرمايه اجتماعي در سطح محله
پدیدآورندگان : رباني خوراسگاني , علي , 1356 - (پديدآور)
مهدي خنده رو (پديدآور)
غلامرضا صديق اورعي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس برنامه ريزي و مديريت شهري
خلاصه : براي دستيابي به توسعه محله اي كه مبتني بر مشاركت شهروندان در برنامه هاي توسعه مي باشد بايستي ظرفيت سازي نمود ظرفيت سازي در سطح محله از طريق شناخت سرمايه اجتماعي ميسر مي شود هدف اين مقاله شناخت ابعاد و سرمايه اجتماعي در سطح محله مي باشد روش تحقيق مطالعه حاضر از نوع پيمايشي بوده داده هاي اين پژوهش با استفاده از پرسشنامه و به روش نمونه گيري چندمرحله اي به دست آمده است جامعه اماري ساكنانمحله هاي منطقه 9 مشهد بودندكه تعداد 381 نفر در 8 محله انتخاب گرديدند. ابعاد پيوند همسايگي اعتماد، مشاركت اجتماعي، كنترل غيررسمي و احساس تعلق به محله مهمترين ابعاد سرمايه اجتماعي در نظر گرفته شد و يافته هاي اين تحقيق نشان ميدهد كه ميانگين سرمايه اجتماعي افراد در سطح محله در يك طيف پنج قسمتي 2/99 به دست امده است كه كمي از حد متوسط پايين تر است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-URBANPLANING02-URBANPLANING02_037.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/6/13
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/9
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.