×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اجوبة المسائل النجفية(جوابات المسائل النجفية)(اجوبة مسائل السماكي)
پدیدآورندگان : زين الدين بن علي بن احمد شامي عاملي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : نسخه خطی
زبان : عربي
صاحب محتوا :

مجمع ذخایر اسلامی (کدنا)

توصیفگر : فـقــــه
وضعیت نشر : نيمه سده 10 ه
مشخصات فیزیکی : 12×9
یادداشت : ,رساله اي است مختصر با عناوين «قوله» در پاسخ مسائل فقهي،سؤال كننده احتمالاً سيد شرف الدين سماكي است كه معاصر شهيد بوده و غير از اين مسائل پرسش هاي ديگري نيز از شهيد نموده و شهيد با عنوان(سيد دام شرفه) و(سيد سلمه الله) از او ياد نموده(اين كتاب غير از اجوبة المسائل السماكي است كه به شماره 6632 در همين فهرست آمده است) اين رساله به سال 1421ه در قم در ضمن مجموعه مسائل شهيد بر اساس نسخه حاضر بچاپ رسيده است., خط نستعليق,بسيار نفيس و نسخه اصل بخط مؤلف مي باشد،اندكي حاشيه نويسي دارد،بخط مؤلف،در حاشيه تصحيح شده،فهرستي از رسائل موجود در نسخه و يادداشت مكي بن محمد بن شمس الدين نجل شهيد اول محمد بن مكي(1) و يادداشت لطفعلي بن محمد كاظم به سال 1302ه كه يادداشت نوه شهيد اول را تأييد كرده،در آغاز نسخه آمده است،عنوانها و نشانيها مشكي و قرمز،نوع كاغذ شرقي.,امل الآمل:85/1؛ الذريعة:239/5؛ رياض العلماء:365/2؛ رسائل الشهيد الثاني:چاپ قم،1421ه،657/1.,1. مكي بن محمد از نوادگان شهيد اول و كتابخانه شخصي نفيسي داشته است. بيشترين نسخه هاي آن هم اكنون در اين كتابخانه بزرگ موجود مي باشد.
شناسه : oai:zakhair.net/020866
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/5/31
تاریخ تغییر رکورد : 1389/5/31
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.