×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تعيين عملكرد دفتر مديريت پروژه در پروژه هاي عمراني كشور
پدیدآورندگان : اويستا اماني زاده (پديدآور)
مرتضي حسينعلي بيگي (پديدآور)
زهرا تبريزيان (پديدآور)
علي كيوانلو (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين همايش بين المللي معماري، عمران و شهرسازي در آغاز هزاره سوم
خلاصه : مديريت پروژه و دانش آن مهمترين نياز پروژه هاي عمراني در كشور شناخته شده است كه در دهه هاي اخيرضعف در اين بخش مديريتي، پروژه هاي عمراني را با مشكلات متعددي از جمله افزايش هزينه، تاخير در اجراي پروژه ها،عدم كيفيت مناسب ساخت و ... مواجه گرديده است. بدين منظور در سال هاي اخير در اكثر پروژه هاي عمراني واحديبه نام دفتر مديريت پروژه PMO جهت استقرار سيستم مديريت دانش و استانداردهاي آن ايجاد گرديده است. در پژوهش هاي انجام شده در گذشته بيشتر جهت پياده سازي و استقرار آن واحد بوده است و كمتر به حوزه وظايف وعملكرد اين دفاتر مديريتي توجه شده است. حال در اين مقاله بناست ابتدا به تعاريف مختلف دفاتر مديريت پروژه و مزاياو اهميت آن پرداخته شود. اولين ساختار مدرن مديريتي و تاسيس اين دفاتر و عملكرد آن ها در پروژه ها چه گونه بودهاست كه با گذشت زمان و توسعه آن موجب تشكيل استانداردها و حوزه هاي گوناگون در مديريت پروژه ها گرديد.همچنين با انواع عملكرد هاي دفتر مديريت پروژه در مطالعات جهاني آشنا مي شويم. سپس به جمع بندي نظرياتاشخاص برتر، استانداردها و... در حوزه اين عملكردها پرداخته و در نهايت بهترين عملكرد و ريز عملكرد دفتر مديريتپروژه در پروژه هاي عمراني را تعيين نموده و تاثير آنها را در پروژه هاي كشور مورد بازخواست قرار مي دهيم. بررسي اينعملكرد و ريز عملكردها در كشورمان با جمع آوري نظر مديران پروژه و اعضاي دفتر مديريت پروژه PMO و مهندسين پروژه هاي عمراني كشورمان در مورد اين عنوانين به روش ميداني و ابزار پرسشنامه اي پرداخته شد. سپس با تحليل دادههاي دريافتي مي توان به ضعف هاي مديريتي در پروژه هاي عمراني پي برد تا با رفع آن موارد به سوي هر چه بهتر شدنپيش رفت و از عملكرد مناسب اين دفاتر مديريتي در پروژه هاي عمراني كشور استفاده نمود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-IACUT02-IACUT02_324.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/9/25
تاریخ تغییر رکورد : 1396/9/7
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.