×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي علل و ارائه راهكارهاي نشست دشت مشهد در پروژه قطار شهري مشهد-گلبهار
پدیدآورندگان : نرگس عليزاده لوشابي (پديدآور)
سينا كاظميان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنگره بين المللي زمين شناسي كاربردي
خلاصه : پديده نشست دشت مشهد كه از دهه قبل شدت بيشتري گرفته است، بصورت يك معضل بزرگ پروژه هاي عمراني و مطرح اين منطقه را دستخوش تغييرات و بعضا توقف آنها را شامل شده است. وقوع نشست ۲۰ سانتي متر در سال ( بطور متوسط) نگراني هائي را در اجراي خط متروي قطار شهري مشهد به گلبهار ايجاد نموده است كه در اين پژوهش علل نشست اين دشت بررسي گرديده و در ادامه راهكارهايي جهت مقابله با اين مسئله نيز پيشنهاد شده است كه ميتوان به تعذيه مصنوعي، بكارگيري مانيتورينگ دقيق تغييرات سطح آزاد آب در محور مترو به منظور جلوگيري بيشتر نشست، محاسبه دقيق مقدار نشست از ديدگاه ژئوتكنيك و مدل سازي عددي پيشنهاد گرديده است. ارائه اين راهكارها مي تواند براي مقابله با اين پديده، از بروز مشكلات احتمالي احداث سازه، به خصوصي سازه هاي هاي خطي همانند خطوط ريلي مفيد واقع گردد و از بروز مشكلاتي در آينده پيشگيري بعمل ايد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-IAGC02-IAGC02_173.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/9/25
تاریخ تغییر رکورد : 1396/3/6
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.