×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مديريت دانش راهكاري در بهبود و ارتقاي بهره وري نيروي انساني
پدیدآورندگان : عادل عباس نژاد باقري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس بين المللي مديريت، كارآفريني و توسعه اقتصادي
خلاصه : اصطلاح بهره وري به ويژه بهره وري نيروي انساني، در مطالعات مختلف از سابقه ديرينه اي برخوردار است. اين واژه با تعابير مختلف توسط متخصصان نظير اقتصاد دانان، مهندسان و مديران، مورد استفاده قرار گرفته و هر يك به نوعي به ارزيابي عوامل موثر در افزايش بهره وري نيروي كار پرداخته اند. در زمينه بهره وري و شناخت عوامل موثر بر آن، مطالعات و تحقيقات گستردهاي صورت گرفته است. سرمايه گذاري در منابع انساني، منجر به بهره وري بالاترميگردد؛ لذا استفاده بهينه استعداد و تواناييهاي بالقوه نيروي انساني موجود در سازمان، ميتواند منجر به افزايش بهره وري نيروي انساني گردد. در مقاله حاضر، ضمن مروري مختصر بر ادبيات موضوعي و تحقيقات گذشته، تعاريف و اهميت بهره وري نيروي انساني و سطوح آن و نيز، شرايط مساعد و نامساعد براي بهبود بهره وري بيان شده است. همچنين، تعدادي از مدلهاي محققان مورد بررسي قرارگرفته و مدل مفهومي تحقيق ارائه شده است. در پايان نيز، جمع بندي و نتيجه گيري صورت ميپذيرد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-EME02-EME02_1148.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/6/14
تاریخ تغییر رکورد : 1396/10/24
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.