×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ساخت دستگاهي براي تشخيص غلظت مواد
پدیدآورندگان : ليلا زرگرزاده محمود رضا كريمي اصطهباناتي الناز زارع دريسي (پديدآور)
محمد صادق تولّلي بيژن رنجبرصحرائي نرجس اله ربي (پديدآور)
دكتر مرتضي آخوند دكتر غلامرضا كريمي (پديدآور)
پگاه صراف زاده (پديدآور)
مرتضي آخوند (پديدآور)
غلامرضا كريمي (پديدآور)
نرجس اله ربي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : ساخت وسايل و تجهيزات آزمايشگاهي
وضعیت نشر : هفتمين همايش ملي دانشجويي مهندسي شيمي
خلاصه : مقاله حاضر به شرح ساخت دستگاه قابل حمل جهت تعيين غلظت مواد مختلف در محلول به طور مستقيم به كمك سيستم تيتراسيون كولن سنجي همراه با نور سنجي پرداخته است كه كاربرد زيادي در صنايع مختلف و محيط زيست دارد . روش به كار رفته از مناسب ترين و ساده ترين شيوه هاي غلظت سنجي است . به كمك اين دستگاه، غلظت يون هاي خاصي نظير آرسنيك ،آهن ، روي ،تيتانيم، اورانيم و گونه هايي چون مركاپتان ها، هاليدها، اسيد ها، بازها، اولفين ها، اسيد هاي چرب، گاز خردل و بسياري مواد ديگر را مي توان تعيين كرد . در اين دستگا ه از تيتراسيون كولن سنجي همراه با روش نور سنجي جهت تعيين نقطه پاياني واكنش استفاده مي شود؛ كه طي آن، مي بايست غلظت ماده مورد 10 مولار باشد.[ 3] زمان نقطه هم ارزي واكنش به كمك دو نوع تست (تست - اندازه گيري شده بيش از 4 شاهد 1 و تست اصلي) اندازه گيري مي شود . در ضمن نتايج تست هاي شاهد و اصلي براي اندازه گيري سديم تيوسولفات در محلول آبي و شناساگرهاي قابل استفاده در اين تست و نيز تفاوت هاي آنها مورد بررسي قرار گرفته است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-SCCE07-SCCE07_037.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1386/2/8
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.