×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: خسرو نامه
عنوان: خسرو و گل
پدیدآورندگان : عطار، محمد بن ابراهيم، ۵۳۷-۶۲۷ ق (تنظيم كننده)
تربتي، محمد سعيد بن ابي‌القاسم، ‎۱۰ق-‎۱۱ق (پديدآور)
نوع : تصوير
جنس : نسخه خطی
الكترونيكي
صاحب محتوا :

سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی

توصیفگر : ادبيات
وضعیت نشر : مشهد : آستان قدس رضوي ، 1390
مشخصات فیزیکی : وضعيت کتابت: تاريخ کتابت: ماه رجب سال ‎۱۰۰۵‎- قرن ‎۱۱ ق.
مخاطب : عام
شناسه : 3203826
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/10/29
تاریخ تغییر رکورد : 1398/10/30
ملحقات : ملزومات سيستم: ويندوز 98+ ؛ با پشتيباني متون عربي؛ IE6+شيوه دسترسي: شبکه جهاني وبعنوان از روي صفحه عنوان گرفته شده است داده هاي الکترونيکيآغاز: بنام آنکه گنج جسم و جان ساخت / طلسم گنج جان هر دو جهان ساخت انجام: کسي کو در دعا آرد مرا ياد / همه وقتي نگه دارش خدا باد نوع خط: متن: نستعليق تعداد سطرها: متن: ‎۱۹ رنگ کاغذ: حنايي تعداد و اندازه اوراق: ۷۲۰-‎۵۱۸ عناوين به: شنگرف نوع جلد: تيماج مستعمل روش تهيه: اهدايي -اهداکننده: بنياد مستضعفان و جانبازان -- تاريخ اهدا: ماه شهريور - سال ‎۱۳۶۷‎- قرن ‎۱۴ ش. ملاحظات: کتابشناسي: از ديگر مثنوي‌هاي عشقي عرفاني شيخ فريدالدين عطار است که موضوع آن ماجراي خيالي عشق دو دلداده خسرو و گلرخ مي‌باشد. در علت نظم کتاب مي‌گويد: از شخصي بنام بدر اهوازي، داستاني به نثر بدست آورده و به خواهش يکي از دوستان به نظم درآورده است. "که من از بدر اهوازي هم امروز / بدست آورده‌ام نثري دلفروز / چو پر کردي بهر چيزي جهانرا / هم امشب ابتدا کن داستان را / درين شب اين رفيقم بود در بر / چو شمع از آتش دل دود بر سر / بمن گفت اي بمعني عالم افروز / چنين مشغول طب گشتي شب و روز...". اين مثنوي بعد از عطار بنام "گل و هرمز" "خسرو و گل" نيز معروف شده و در سال ‎۱۳۵۵ش. به تصحيح و اهتمام احمد سهيلي خوانساري چاپ گرديده است.
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.