×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: توسعه كالبدي _فضايي محله براساس اصول رشد هوشمند نمونه موردي : محله هادي آباد شهر قزوين
پدیدآورندگان : گروه شهرسازي-دانشكده هنرهاي زيبا (پديدآور)
نوع : متن
جنس : پايان نامه
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه تهران

وضعیت نشر :
مشخصات فیزیکی : جلد1 - ص 141
خلاصه : يكي از مهمترين موضوعات مهم در شهرسازي امروز ، موضوع رشد سريع جمعيت و به تبع آن گسترش شتابان شهرها مي باشد ، كه به دليل عدم وجود برنامه و مديريت كارآمد با اين پديده ، اين شهرها را با مشكلات عديده اي روبرو نموده ، كه از آن جمله مي توان به از بين رفتن زيستگاههاي حياتي ، وابستگي شديد به اتومبيل شخصي ، بالا رفتن هزينه هاي اداره شهر و ... اشاره نمود . در پاسخگويي به اين مسائل و مشكلات ، مفاهيم و رويكردهاي جديدي براي توسعه هاي آتي مطرح گرديد كه يكي از آنها رويكرد رشد هوشمند ( Smart growth ) است . ديدگاه رشد هوشمند يكي از ديدگاههاي نوين در مفهوم مديريت رشد است كه در برابر الگوي گسترش حومه شهرها در ايالات آمريكا مطرح شده است و اصولي را براي توسعه متراكم و توسعه مجدد نواحي درون شهري و كاهش گسترش بي رويه شهر مطرح مي نمايد. در ايران نيز گسترش پراكنده شهري بر اثر آزادسازي محدوده ها ، آماده سازي و همچنين واگذاري زمين هاي دولتي و تعاوني و ... كه عمدتا بعد از انقلاب رخ دادند ، افزايش يافته است ( سعيدي رضواني ، 1386 ، ص 12) . يكي از شهرهاي كشور كه در دهه اخير با توسعه پراكنده مواجه بوده ، شهر قزوين مي باشد ، بطوريكه تراكم ناخالص جمعيتي در آن حدود 54 نفر در هكتار مي باشد كه در مقايسه با وضعيت شهرهاي مشابه خود از نظر اقليمي و جمعيتي كمتر مي باشد . يكي از علل اصلي توسعه پراكنده در شهر قزوين ، پيشنهادات طرح سال 1373 شهر قزوين مي باشد كه به موجب آن بخش زيادي از اراضي مرغوب كشاورزي و باغات اطراف شهر در داخل حريم شهر قرار گرفته اند و همين امر ميزان ساخت و سازها را در اين اراضي بالا برده و علاوه بر آسيب رساندن به اكوسيستم هاي باارزش شهر ، منجر به توزيع نامتناسب خدمات در مناطق شهري ، ناكارآمدي شبكه دسترسي موجود ، از بين رفتن تدريجي بافتهاي قديمي شهر و ... شده است . در اين پايان نامه سعي بر آن است تا با آشنايي كامل از تئوري رشد هوشمند و بررسي وضعيت موجود شهر قزوين به ارائه راهبردها و سياستهايي براي توسعه كالبدي – فضايي شهر قزوين مبتني بر اصول رشد هوشمند پرداخته شود .
یادداشت :
چكيده: به انگليسي
عنوان به انگليسي:Physical amp; spatial development of region according to principal in smart growth
كتابنامه: به فارسي
كتابنامه: به انگليسي
چكيده: به فارسي
شهرسازي برنامه ريزي شهري ومنطقه اي
كارشناسي ارشد
شناسه : oai:ut.ac.ir:thesis/1-167164
تاریخ ایجاد رکورد : 1387/5/8
تاریخ تغییر رکورد : 1387/8/22
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت

راهنمای سفارش دیجیتال سازی

* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما
1395/04/07
صادقی
1
0
پاسخ به دیدگاه

با سلام
اگر امکان دارد فصل کامل پایان نامه را بگذارید
ممنون
1395/11/21
یه شهرساز
1
0
پاسخ به دیدگاه
خوب بود

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.