×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: خليج فارس در گذر تاريخ
پدیدآورندگان : سمانه ابراهيم زاده گرجي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش بين المللي خليج فارس
خلاصه : خليج پارس ، كه در منابع قديم تاريخي و جغرافيايي با نام هايي چون درياي پارس و در منابع يوناني و رمي، پرسيكوس سينوس Persicus sinus ذكر گرديده ، با توجه به موقعيت استراتزيك خود از كهن ترين روزگاران نقش مهمي در معادلات منطقه اي و فرا منطقه اي تاريخ ايران ، در ارتباط با دول _گاه دوست و گاه دشمن _ بازي نموده است . با تكيه بر اهميت اين مسئله پرداختن به پيشينه تاريخي خليج پارس از مهم ترين موضوعات قابل بررسي در قلمرو تاريخ مي باشد . در اين مقاله سعي بر آن شده است كه پيشينه تاريخي خل يج فارس در دو محور مورد بررسي قرار گيرد : محور اول شامل مباحثي چون ، بررسي اسامي قديمي خليج فارس و جايگاه ديرينه اين خليج كهن در دوران باستان مي باشد . در قسمت دوم پيشينه تاريخي آن در تاريخ ايران بعد از اسلام با تاكيد برمسئله استعمارمورد بررسي قرار گرفته است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICPERSIANGOLF01-ICPERSIANGOLF01_183.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/6/22
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/6
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.