×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي منطقه اي خليج فارس
پدیدآورندگان : سارا اميري (پديدآور)
سيدمرتضي امامي (پديدآور)
سيده مريم امامي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش بين المللي خليج فارس
خلاصه : خليج فارس يك درياي نيمه بسته كم عمق ميان شبه جزيره عربستان و ايران است . اين خليج از بزرگترين منابع هيدرو كربني در دنياست كه انرا مبدل به يكي از حياتي ترين مناطق توليد نفت و مهم ترين ابراه استراتژيكي در دنيا مي كند. از انجايي كه خليج فارس در ميان خشكي هاي باير محسور شده است دماي هوا فصلي و روزانه ي بالايي دارد.توپوگرافي كف خليج فارس غالبا مسطح و بدون تغييرات خاصي است كه پوشيده از رسوبات نرم است. چرخش اب خليج فارس در جهت خلاف عقربه ساعت است و تحت تاثير متغيير هاي جاذبه اي است . تاكنون مهمترين و بزرگترين صنعت در اين منطقه توليد نفت است كه ميزان ان غالب بر 76 ميليون متر مكعب است . صنعت صيادي در خليج فارس از زمان باستان داراي اهميت بوده است . در جريان جنگ ايران و عراق جمعا6-8 ميليون بشكه به درون خليج ريخته شده است . اين مقدار الودگي نفتي در جريان جنگ خليج فارس بيشترين ركورد آلودگي نفتي در تاريخ بشر بوده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICPERSIANGOLF01-ICPERSIANGOLF01_192.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/6/22
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/6
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.