×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي اثر نيروي ورق گير در شكل دهي گرم بوسيله گاز و تعيين عوامل موثر بر چروكيدگي
پدیدآورندگان : مهدي سنجري (پديدآور)
محمدحسين ره افروز (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : پنجمين كنفرانس شكل دهي فلزات و مواد ايران
خلاصه : يكي از نكات بسيار مهم در شكل دهي گاز در دماي بالا تعين نيروي ورق گير مي باشد زيرا در اين حالت به كمك نيروي ورق گير از چروكيدگي لبه هاي ورق جلوگيري مي شود و علاوه بر آن عمل آب بندي را نيز انجام ميدهد. به همين خاطر اگر نيروي ورق گير كم باشد دچار چروكيدگي در لبه هاي ورق شده و بلعكس نيروي ورق گير زياد باعث پاره شدن ورق به دليل فشار هواي موجود مي شود. در اين مقاله به شبيه سازي نيروي ورق گير توسط نرم افزار ABAQUS/EXPLICIT و همچنين تعيين اثرات وابسته و بهينه سازي پارامترهاي پرداخته مي شود. در انتها نتايج حاصل با نتايج تجربي مقايسه گرديده كه تا حد زيادي به يكديگر نزيدك مي باشند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MATFORM05-MATFORM05_032.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/4/9
تاریخ تغییر رکورد : 1396/11/9
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.