×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: غربال توزيع شده اعداد اول
پدیدآورندگان : الهه خوارزمي (پديدآور)
بهنام قوامي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي مهندسي كامپيوتر و فناوري اطلاعات
خلاصه : اعداد اول را سازنده هاي ساير اعداد مي گويند، به اين معنا كه با استفاده از اين اعداد مي توان ساير اعداد ديگر را توليد كرد، به همين دليل در علوم رياضيات اهميت فراواني دارند. از اين اعداد جهت تامين امنيت محتواي الكترونيكي نيز استفاده مي شود لذا در علوم كامپيوتر نيز داراي اهميت فراواني مي باشد. براي تامين امنيت الكترونيك به اعداد اول بسيار بزرگ نياز بيشتري وجود دارد، هر اندازه عدد اول مورد استفاده بزرگتر باشد امنيت بيشتري را براي محتواي الكترونيك ايجاد خواهد كرد.اعداد اول امروزي داراي هزاران رقم مي باشند مثلا 257,885,161-1 يك عدد اول مي باشد اين عدد داراي17,425,170 رقم مي باشد به همين دليل امروزه توليد و محاسبه اعداد اول با استفاده از ابزار قديمي و بدون كمك گرفتن از رايانه ها مقدور نيست. حتي رايانه هاي معمولي براي محاسبه اين اعداد دچار مشكل خواهند شد. از جملات مشكلات مطرح براي اعداد اول كمبود حافظه و همچنين سرعت پردازشي رايانه هاي مورد استفاده مي باشد. لذا بايد الگوريتم هاي مناسبي براي توليد اعداد اول ارائه داده شود.در اين پژوهش براي توليد اعداد اول از سيستم هاي پردازش موازي توزيع شده استفاده شده است. در اين سيستم ها چندين پردازنده با استفاده از شبكه هاي با پهناي باند بالا به يكديگر متصل شده اند. اين سيستم ها قادرند به صورت همزمان از همه توان پردازشي براي مديريت و پاسخ دادن به يك مسئله با يكديگر همكاري كنند.يكي از قديمي ترين و كارآمدترين الگوريتم هاي موجود براي توليد اعداد اول الگوريتم غربالگر اراتستن است. در اين پژوهش يك نسخه موازي شده از اين الگوريتم را با استفاده از چهارچوب MPI ارائه داده ايم الگوريتم ارائه شده قادر است در بازه زماني كمتري نسبت به ساير الگوريتم هاي مشابه و همچنين با استفاده از حافظه كمتر اعداد اول را توليد نمايد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CITCOMP01-CITCOMP01_186.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/6/16
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/14
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.