×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارزيابي توان بالقوه اقتصادي پروژه بين‌المللي ترسيب كربن در دشت حسين آباد سربيشه استان خراسان جنوبي
پدیدآورندگان : سارا دلير (پديدآور)
دانشگاه علامه طباطبائي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

توصیفگر : پروژه هاي مكانيسم توسعه پاك
گواهي كاهش انتشار
ترسيب كربن
ارزيابي مالي و اقتصادي
‭Clean Development‬
‭Mechanism projects‬
وضعیت نشر : تهران : : دانشگاه علامه طباطبائي ، ، ‭۱۳۹۱‬
مشخصات فیزیکی : ‮‭۱۰۲‬ص.‬ : دیجیتالی، پی دی اف
خلاصه : افزایش گازهای گلخانه ای،گرم شدن جهانی و اثرات فاجعه بار آن اهمیت اجرای پروژه های زیست محیطی از قبیل ترسیب کربن را در پی داشت .از اینرو سیاست های تشویقی برای ترسیب کربن از طریق کاشت درختان و گیاهان منجر به ظهور اقتصاد کربن گردید .هدف این تحقیق ارزیابی اقتصادی پروژه بین المللی ترسیب کربن از طریق برآورد میزان کربن ترسیب شده در هر هکتار از عرصه های احیا شده دشت حسین آباد سربیشه و محاسبه ارزش بالقوه ناشی از فروش گواهی کاهش انتشار کربن در در بازارهای بین المللی است .میزان توجیه پذیری اقتصادی این طرح نیز به وسیله دو نرم افزار‭CVaL‬ و‭COMFAR III‬ مورد بررسی قرار گرفته و شاخص های مالی در هر دو نرم افزار محاسبه و مقایسه گردید که نتایج نشان داد با توجه به پتانسیل بالای ترسیب کربن در مناطق مختلف کشور به ویژه نواحی خشک و نیمه خشک، ایران از توان بالقوه بالایی در جذب سرمایه های داخلی و بین المللی در جهت اجرای پروژه های مکانیسم توسعه پاک و در پی آن کسب درآمدهای ارزی از طریق فروش گواهی های کاهش انتشار و همچنین بهبود شرایط اجتماعی و زیست محیطی برخوردار است .ارزش بالای اقتصادی و زیست محیطی پروژه های ترسیب کربن، انگیزه مناسبی برای سیاستگذاران و مدیران دولتی، سرمایه گذاران بخش خصوصی و همچنین سازمان های مردم نهاد می باشد و در این خصوص پیشنهادات کاربردی برای محققین و مدیران ارائه گردید.
یادداشت :
/سارا دلیر
عنوان از روی صفحه نمایش عنوان
کتابنامه: ص. ۹۵ - ۱۰۰
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 77116
تاریخ ایجاد رکورد : 1397/7/11
قیمت شيء دیجیتال : رایگان


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.