×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كاربردهاي فناوري نانو درجهت مصرف بهينه سموم و كودهاي شيميايي كشاورزي
پدیدآورندگان : محمدرضا نعمت اللهي (پديدآور)
هادي كريمي پور فرد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : فناوري نانو و حذف آلاينده ها
وضعیت نشر : اولين كنفرانس فناوري نانو در محيط زيست
خلاصه : فناوري نانو را پيشتاز حركت علمي جهان ناميده اند. آلودگي هاي زيست محيطي و بخصوص آلودگي هاي ناشي از مصرف بي رويه سموم و كودهاي شيميايي در كشاورزي از جدي ترين مشكلات پيش روي دنياي امروز است. كاربردها و توانايي هاي بالقوه، فناوري نانو مانند رديابي و شناسايي سريع عوامل بيماريزاي گياهي با حسگري هاي نانو جهت اقدامات كنترلي به موقع، افزايش جذب مواد غذايي توسط گياهان و سيستم هاي تحويل هوشمند تركيبات شيميايي در منطقه هدف با فرمولاسيونهاي جديد نانو و همچنين افزايش كارايي سيستم هاي كشاورزي دقيق با بكارگيري حسگرهاي نانو جهت مديريت و مصرف دقيق نهاده هاي كشاورزي كه همگي باعث كاهش مصرف سم و كود در كشاورزي مي گردند، اميدها و چشم اندازهاي جديدي در راستاي حفظ محيط زيست ايجاد نموده است. بنابراين توجه به اين مقوله از فناوري نانو در ايران به عنوان يكي از كشورهاي پيشرو در زمينه فناوري و داراي آلودگي هاي زيست محيطي ناشي از مصرف بالاي سموم و كودهاي شيميايي ضروري به نظر مي رسد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CNE01-CNE01_067.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1385/12/28
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.