×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كنترل تعقيب سرعت موتور سنكرون مغناطيس دائم از نوع سطحي روتور بدون نمونه بردار مكانيكي با استفاده از مشاهده گر و كنترل كننده لغزشي
پدیدآورندگان : سلطاني , جعفر (پديدآور)
مهدي قاسمي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : دوازدهيمن كنفرانس مهندسي برق ايران
خلاصه : در اين مقاله ، براي يك مشخصه سرعت مرجع دلخواه ، كنترل تعقيب سرعت يك موتور سنكرون مغناطيس دائم از نوع سطحي روتور (SPMSM) ، بدون استفاده از نمونه بردارهاي مكانيكي مورد بحث قرار مي گيرد . براي پايدار و مقاوم نمودن سيستم كنترل درايو نسبت به تغيير پارامترها و اغتشاش گشتاور بار ، از دو كنترل كننده لغزشي (SMC) از نوع انتگرالي به ترتيب از مرتبه اول و دوم با سيگنال ورودي خطاي جريان محور مستقيم (محورd) ورودي و سيگنال هاي خطاهاي تخميني سرعت و موقعيت روتور استفاده مي شود . مولفه هاي بردار فضايي ولتاژ مرجع فرمان دهنده به اينورتر دو سطحي سه فاز (SV − PWM) بر پايه روش خطي سازي ورودي – خروجي جزئي به كمك سيگنال هاي مربوط به دو SMC در دستگاه مختصات دو محوري استاتور تعيين مي گردند . به علاوه يك مشاهده گر جديد لغزشي نيز جهت تخمين بهنگام و همزمان موقعيت و سرعت روتور پيشنهاد مي گردد كه در آن از جريان هاي اندازه گيري شده استاتور و ولتاژهاي دو محوري مرجع اينورتر استفاده مي شود . در پايان هم كارآيي استراتژي كنترل پيشنهادي طي يك شبيه سازي كامپيوتري مورد آزمايش قرار مي گيرد .
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICEE12-ICEE12_028.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1387/7/13
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/14
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.