×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نفي خشونت عليه زنان درخانواده ازمنظر اسلام
پدیدآورندگان : سپيده تيمورپور (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : سومين كنفرانس بين المللي روانشناسي و علوم اجتماعي
خلاصه : خشونت عليه زنان ازمواردي است كه درتمام جوامع بشري وجود داشته و درتمام نظامهاي كيفري به آن پرداخته شده است اسلام نيزازاين قاعده مستثني نيست نخست بايد دانست كه قران هرگونه نگاه جنسيتي به انسان را به صراحت نفي مي كند اصولا ازنظر قران جنسيت نژاد مرد و زن قبل ازهمه اينها انسان هستند و برمبناي همين هويت يكسان ازحقوق انساني برخوردارند درقران كريم اياتي استقرار اصل معروف و گذشت را به عنوان وظيفه اي درروابط بينزوجين مطرح مي سازند واسلام هرگونه خشونت خانگي را نسبت به دختر همسر و مادر نفي مي كند درمقاله حاضربرآنيم تاموضوع خشونت عليه زنان را براساس اصول اعتقادي اسلام مورد ارزيابي قراردهيم
شناسه : oai:civilica.com/Paper-RAFCON03-RAFCON03_052.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/11/30
تاریخ تغییر رکورد : 1396/5/21
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.