×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي رفتار لرزه اي بناي تاريخي شاه نعمت الله ولي ماهان كرمان
پدیدآورندگان : محمد قاسم وتر (پديدآور)
فرزاد حاتمي (پديدآور)
عباس هاشمي پور (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي عمران، معماري و شهرسازي ايران معاصر
خلاصه : با عنايت به اهميت تاريخي، اجتماعي و اقتصادي مجموعه ي شاه نعمت الله ولي بررسي و مطالعات اين مجموعه تاريخي از زاويه اثرات و خطرات ناشي ازخسارات احتمالي ناشي از لرزه نگاري و نيز شرايط تاريخي كه تاثير مستقيم بر افزايش خطرات و آسيب هاي لرزه اي كه بر اين مجموعه به جاي خواهد گذاشت و به منظور برنامه ريزي جهت مقاوم سازي قسمت هاي گوناگون اين سازه تاريخي و هم چنين ايجاد دستورالعمل ها و ارايه راهكارهاي علمي جهت بهبود كنش هاي اين سازه ضروري به نظر مي رسد. با توجه به اين كه اين مجموعه تاريخي در محدوده ي زلزله خيز كشور ما واقع در ناحيه ي مركزي استان كرمان مي باشد از اهميت زيادي برخوردار مي باشد. در بررسي حاضر، مدل اجزاء محدود سازه تاريخي شاه نعمت الله ولي با بهره گيري از زبان پارامتري APDL در نرم افزار اجزا محدود ANSYS شبيه سازي مي شود و تحليل ديناميكي مودال صورت مي گيرد و فركانس هاي اول تاپنجم بدست مي آيد و سپس تحليل تاريخچه زماني براي سه زلزله بم، زرند و گلباف انجام مي گردد. در پايان نتايج جابجايي بالاترين نقطه گنبد براي سه زلزله بم، زرند و گلباف بصورت نمودار نمايش داده مي شود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CICEAUD01-CICEAUD01_0462.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1397/1/29
تاریخ تغییر رکورد : 1397/3/13
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.