×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: برآورد درآمد كل استان مازندران
پدیدآورندگان : سيده سميه رسولي (پديدآور)
سيده فاطمه سخايي (پديدآور)
منصوره قاسمي طالشي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس بين المللي مديريت، كارآفريني و توسعه اقتصادي
خلاصه : هر موسسه يا سازمان تجاري يا هر دستگاه دولتي به منظور حفظ موجوديت و كسب موقعيتهاي مستقل بايد برنامه ريزي مناسبي براي آينده خود داشته باشد،اين هماهنگي بدون برنامه ريزي قابل حصول نيست. يكي از حياتي ترين وظايفي كه در هر نظام حكومتي در سطح دولت انجام مي گيرد برنامه ريزي براي آينده است.يك برنامه منطقي بايد بر پيش بيني متكي باشد.اين پيش بيني اگر متكي بر اطلاعات بدست آمده از تجربيات گذشته باشد مي توانند تاثير گذار،راهگشا و كارا باشد.روش تحقيق در پشوه از نوع اسنادي بوده است كه اطلاعات خام از سازمان برنامه و بودجه استان مازندران گردآوري شده است. لازم به ذكر است كه در تحليل اين داده ها از نرم افزار Spss استفاده شده است.هدف از انجام پشوه حاضر شناسايي متغيرهاي موثر بر جمع كل درآمدهاي استان مازندران و طراحي يك معادله رگرسيون براي پيش بيني در آينده مي باشد.بنابراين با استفاده از روش رگرسيوني قدم به قدم step wise متغيرهاي پيش بيني اين تحقيق يعني متغيرهاي مستقل درآمد حاصل از ماليات، درآمدهاي حاصل از مالكيت دولت، درآمدهاي حاصل از فروش كالا و خدمات، درآمدهاي حاصل از جرايم و خسارات، درامدهاي متفرقه،به معادله اضافه و بدنبال آن فقط متغيرهاي پي بين درآمدهاي حاصل از ماليات ودرآمدهاي حاصل از فروش كالا و خدمات به دليل نق معني داري در مدل باقي مانده و بقيه متغيرها از معادله حذف شدند.براساس محاسبات انجام شده معادله رگرسيون چند متغييره به صورت زير بدست آمده است: (فرمول در متن اصلي مقاله)كه در آن Y ،جمع كل درآمدها و درآمد هاي مالياتي ودرآمدهاي حاصل از فروش كالا و خدمات مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-EME02-EME02_1831.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/6/14
تاریخ تغییر رکورد : 1396/10/24
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.