×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: استفاده از ابزارهاي هماهنگ و غيرهماهنگ (Synchronous and Asynchronous) فناوري اطلاعات در آموزش و پژوهش
پدیدآورندگان : وحيده ذوالفقاري مشهدي (پديدآور)
محمدرضا كارگذاري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : اولين كنفرانس ملي مديران آموزش و پژوهش
خلاصه : رشد فوق العاده سريع اينترنت باعث پيشرفت هاي زيادي در روش انتقال اطلاعات شده است. فناوري اطلاعات بر همه ابعاد فعاليت انسان تاثير گذاشته است و نقش موثري در آموزش و پژوهش ايفا مي كند. امروزه در هر كجاي جهان كه باشيد، به راحتي مي توانيد از اطلاعات در سراسر جهان استفاده كنيد. اين باعث مي شود كه معلمان و دانشجويان اطلاعات به روزي داشته باشند. شكي نيست كه هيچ چيز نمي تواند جايگزين آموزش رو در رو شود، اما گاهي اوقات محدوديت هاي مكاني يا زماني دانشجو را از شركت در كلاس هاي متعارف بازمي دارد.با استفاده از فناوري اطلاعات، دانشجويان مي توانند در مورد مطالعاتشان، زمان يادگيري، مكان و منابع به بهترين نحو تصميم گيري كنند. دانشجويان مي توانند در محيط هاي بسيار مجهز كسب علم نمايند و از معلمان و ديگران نيز كمك بگيرند. همچنين مي توانند تجربه ها و ايده هاي يادگيري خود را به اشتراك بگذارند.اين مقاله مدلي براي استفاده از فناوري اطلاعات ارائه مي دهد كه دانشجويان داخل دانشگاه و خارج دانشگاه مي توانند از آن استفاده كنند. اين روش بر راه حلي تاكيد مي كند كه به دانشجويان اجازه مي دهد از طريق اينترنت به طور آنلاين در كلاس ها شركت كنند يا از مورد آموزشي ذخيره شده در منابع آموزشي آنلاين استفاده كنند. اين روش باعث ايجاد برهم كنشي بلادرنگ و نيز غيرهمزمان بين دانشجويان و معلمان مي شود كه كليدي براي آموزش موثر است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MTRC01-MTRC01_027.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/6/8
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/16
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.