×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تاثير كيفيت مقررات برتوزيع درآمد در گروه كشورهاي با درآمد بالا
پدیدآورندگان : كورش نعمت نژاد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس بين المللي مديريت، اقتصاد، حسابداري و علوم تربيتي
خلاصه : هدف از انجام اين مطالعه، بررسي اثر كيفيت مقررات به عنوان يكي از شاخص هاي تشكيل دهنده حكمراني خوب بر روي توزيع درآمد مي باشد. در اين پژوهش با استفاده از داده هاي 10كشور دنيا كه از كشورهاي با درآمد بالا و متوسط رو به بالا انتخابشده اند و همچنين با بكارگيري روش داده هاي تابلويي(ايستا و پويا) به بررسي اين اثر در بازه زماني 2002-2014پرداخته شده است. پس از انجام آزمون هاي مورد نياز و انتخاب روش اثرات ثابت، مدل مورد نظر برآورد شد. نتايج نشان ميدهند كه كيفيت مقررات تاثير منفي و معناداري روي ضريب جيني داشته است. بنابراين بهبود در شاخص كيفيت مقررات موجب بهبود در روند توزيع درآمد شده است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MEAE01-MEAE01_0540.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/12/27
تاریخ تغییر رکورد : 1396/8/27
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.