×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مكانيابي مراكز اموزشي براساس روش GIS مطالعه موردي : شهرستان اروميه
پدیدآورندگان : عليرضا سليماني (پديدآور)
پري فجر (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنگره بين المللي علوم زمين و توسعه شهري
خلاصه : رشد جمعيت استقرار خدماتي جديد از جمله مراكز اموزشي را ضروري مي سازد. يكي از گامهاي اساسي در استقرار اين مراكز انتخاب مكان بهينه انها با توجه به اهداف معيارهاي مختلف است توزيع متعادل اين فضاها مستلزم تعيين مكان مناسب است و به گونه اي كه همه اقشار جامعه به صورت متعادل به آنها دسترسي داشته باشند تخصيص فضا به اين كاربري از موضوعات مهم برنامه ريزان شهري مي باشد و اين مساله در شهرهاي بزرگي همچون اروميه بنا به دلايل مختلفي مانند تراكم بالاي جمعيت كمبود زمين .. دشواري مساله را چندين برابر كرده است در اين مقاله با استفاده از GIS و بهره گيري از داده هاي مكاني به انتخاب مكان مناسبي برايايجاد مراكز ا»وزشي جديد پرداخته شده و بهترين مكان براي ايجاد مركز اموزشي زميني باير است كه رد منطقه 4 شهرداري تقريبا در بخش مركزي شهر واقع شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ESUD02-ESUD02_286.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/22
تاریخ تغییر رکورد : 1395/11/2
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.