×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بازخواني متون درسي مباني عرفان و تصوف
پدیدآورندگان : احمد رضي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش بررسي متون و منابع حوزه هاي فلسفه، كلام، اديان و عرفان
خلاصه : ادبيات عرفاني از مهمترين و گسترده ترين بخشهاي ادبيات فارسي است كه از جهت تنوع و عمق از اهميت زيادي برخوردار است نگاهي گذرا به كتابهاي درسي رشته زبان و ادبيات فارسي در مقاطع مختلف تحصيلي به خوبي نشان ميدهد كه بعد از ظهور و گسترش عرفان در ايران برجسته تري اثار ادبي را اثاري تشكيل ميدهد كه يا كاملا عرفاني اند و يا تحت تاثير انديشه ها و رفتارهاي عارفان بوده اند بطوريكه بدون اگاهي از عرفان فهميدن آن ها ممكن نيست. كتابهاي زير از جمله اثاري اند كه دانشجويان اين رشته آنها را در طول دوران تحصيل مي خوانند: كشف الاسرار ميبدي، مرصاد العباد نجم الدين رازي، گلستان سعدي، كشف المحجوب هجويري، كيمياي سعادت محمدغزالي، رساله قشيريه، مصباح الهدايه محمود كاشاني ، تمهيدات عين القضاه، شرح فصوص الحكم، اثار سهروردي و روزبهان بقلي، حديقه الحقيقه سنايي، قصاد سنايي، مثنوي معنوي مولوي، غزليات مولوي ديوان شمس، بوستان سعدي، قصايد و غزليات سعدي، منطق الطير عطار، گلشن راز شبستري، ديوان حافظ ، مخزن الاسرار نظامي و ....
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ASMA01-ASMA01_012.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/6/28
تاریخ تغییر رکورد : 1389/6/28
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.