×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مباني فلسفي استفاده از تكنولوژي اموزشي در تعليم و تربيت
پدیدآورندگان : محسن تاتاري (پديدآور)
فاطمه صادقي (پديدآور)
طاهره زارع (پديدآور)
زهره ميبوتي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس بين المللي مديريت، اقتصاد، حسابداري و علوم تربيتي
خلاصه : امروزه همه چيز به سرعت در حال تغيير و تحول است. و اگر خود را با اين ماشين حركت هماهنگ نكنيم بازنده خواهيم بود. محوري ترين بعد پيشرفت و توسعه ملل مختلف آموزش و پرورش است، كه تقويت و توسعه آموزش در درازمدت سبب توسعه همه جانبه كشورها در تمام ابعاد ديگر سياسي، اقتصادي، فرهنگي و ... مي شود، كه در اين ميان تكنولوژي آموزشي نقش بسيار مهمي را در بهبود و گسترش همه جانبه اموزش ايفا مي كند. نخستين بار در دهه 1950 تكنولوژي اموزشي،به عنوان يك رشته مستقل پديدار گشت، چند دهه قبل از آن و تا عصر حاضر تغييرات بسياري در آن ايجاد شده كه مرحله به مرحله متحول شده و گرايشات خاصي پيدا كرده است. با توجه به بازخوردها و نتايج كاربرد تكنولوژي آموزشي روز به روز ضرورت كاربرد آن بيشتر مي شود، ولي همزمان با آن موانع و مشكلاتي نيز فراروي توسعه و كاربرد تكنولوژي وجود دارد كه با ارائه راهكارهاي مناسب مي توان در پيشبرد اين مهم گام نهاد. هدف از پژوهش حاضر بررسي و مطالعه مباني فلسفي استفاده از تكنولوژي آموزشي در تعليم و تربيت(آموزش و پرورش) مي باشد. درمقاله حاضر با توجه به ماهيت موضوع آن از روش توصيفي-تحليلي استفاده شده است. نتايج تحقيق بيانگر اين مطلب است كه باعنايت به بررسي ارتباط فلسفه با آموزش و يادگيري و همچنين بررسي مباني فلسفي تكنولوژي آموزشي، ما نيازمند تفكر روشمند و انديشه ي درست تعليم و تربيت و راه و رسم زندگي انسان هستيم و مي توانيم ان را به همه دانش آموزان و جوانان بياموزيم مشروط بر آنكه موضوع مناسب، روش مناسب، زبان و ابزار مناسب و موقعيت مناسب را براي اموزش بشناسيم و بكار گيريم.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MEAE01-MEAE01_0161.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/12/27
تاریخ تغییر رکورد : 1396/8/27
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.