×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: آشكارسازي خطاي سيم پيچي موتور سنكرون مغناطيس دائم خط راه انداز سه فاز در شرايط عدم ولتاژ تغذيه
پدیدآورندگان : سيد قائم صفا (پديدآور)
عليرضا صدوقي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : سومين كنفرانس ملي و اولين كنفرانس بين المللي پژوهش هايي كاربردي در مهندسي برق، مكانيك و مكاترونيك
خلاصه : هدف از اين مقاله مدلسازي و شبيه سازي حالت معيوب يك موتور خاص به نام موتور سنكرون مغناطيس دائم خط راه انداز (LSPMSM) سه فاز و تشخيص خطاي سيم پيچي آن در شرايط واقعي ولتاژ تغذيه است. ضرورت عيب يابي پيشگويانه اين موتور به دليل توانايي احتمالي فراگير شدن شدن آن به خاطر مزاياي منحصر به فردي كه داراست و نيز به دليل كاربردهاي آن در تجهيزات نظامي و هوافضا، امري منطقي است. از آنجايي كه قابليت هاي يك موتور خاص بايد در شرايط واقعي سنجيده شود تا ويژگي منحصر به فرد آن مشخص شود، لذا به دنبال شاخصي بايد بود تا بتواند در شرايطي كه منبع تغذيه دچار نامتعادلي در تامين ولتاژ مي شود نتايج صحيح را ارائه كند، به همين خاطر شاخصي تحت عنوان الگوي جريان كنكورديا به كار گرفته شده است. موتور LSPMSM با عيب اتصال حلقه به روش دو محوري در محيط متلب شبيه سازي مي شود و سپس از شاخص مذكور براي تشخيص عيب تحت شرايطي شبيه شرايط واقعي ولتاژ تغذيه استفاده شده است. نتايج بدست آمده تاييد كننده ي مدلسازي مطلوب و مناسب بودن استفاده از شاخص مورد نطر در اين نوع موتور خاص، است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ELEMECHCONF03-ELEMECHCONF03_0177.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/5/9
تاریخ تغییر رکورد : 1396/3/22
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.