×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارائه روشي با هدف كاهش مصرف انرژي واحد تثبيت ميعانات گازي گچساران
پدیدآورندگان : غلامحسين حليمي فرد (پديدآور)
سلطانعلي حبيب پور (پديدآور)
حميدرضا كامروا (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : چهارمين همايش بين المللي مبدلهاي گرمايي
خلاصه : در واحد تثبيت ميعانات گازي گچساران به منظور خنك سازي ميعانات خروجي از ريبويلر برج تثبيت كننده، از كولر هوايي استفاده مي شود كه در اين تجهيز دماي جريان ميعانات از 97 درجه سانتيگراد به 62 درجه كاهش مي يابد و انرژي مصرفي در كولر هوايي براي اين كاهش دما برابر با 4/311 كيلووات ميباشد. در اين مقاله با استفاده از انتگراسيون حرارتي (يكپارچه سازي انرژي) روشي با هدف كاهش مصرف انرژي براي واحد تثبيت ميعانات گازي ارائه گرديد. بر اساس نتايج حاصل از شبيه سازي در صورت استفاده از روش پيشنهادي ميزان مصرف برق در كولر هوايي 100 درصد و ميزان انرژي مصرف شده در ريبويلر برج تثبيت ميعانات، 30 درصد كاهش مي يابد. به منظور بررسي توجيه پذير بودن طرح پيشنهادي برآورد اقتصادي براي آن صورت گرفت و مشخصص گرديد كه در صورت استفاده از روش پيشنهادي سالانه 158369دلار سرمايه بازگشت داده خواهد شد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MOBADDEL04-MOBADDEL04_018.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/9/7
تاریخ تغییر رکورد : 1391/9/7
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.