×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تعيين پارامترهاي بهينه كنترل برداري موتور سنكرون قطب برجسته با استفاده ازالگوريتم فازي-ژنتيك
پدیدآورندگان : محمدرضا زارع (پديدآور)
موسي مرزبند (پديدآور)
سيدمرتضي سقاييان نژاد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : ماشين هاي الكتريكي
وضعیت نشر : بيستمين كنفرانس بين المللي برق
خلاصه : موتور سنكرون قطب برجسته به جهت غيراستوانه اي بودن روتور داراي پاسخ ديناميكي سريعي بوده و امكان طراحي درايوهاي سنكرون خود كنترل كننده در سطوح ولتاژ، توان، جريان و سرعت بالا باعث متمايز شدن آن نسبت به ديگر درايوهاي DC و القايي شده است . در اين مقاله، براي كنترل برداري از روش امتداد يابي شار دور روتور به منظور كنترل درايو استفاده شده است . به دليل مقاوم بودن كنترل كننده هاي فازي در حالات ايجاد اختلال بار و ايجاد نويز از اين كنترل كننده جهت تنظيم درايو استفاده مي شود . به منظور تعيين پارامترهاي بهينه و ضرايب كنترل كننده هاي معمولي از الگوريتم ژنتيك استفاده كرده ايم . در اين مقاله، طراحي كنترل كننده ها بر اساس منطق فازي و الگوريتم ژنتيك و همچنين عملكرد درايو سنكرون در حالت اعمال كنترل كننده فازي _ ژنتيك ) FG ) 1 بررسي و نتايج كامپيوتري مربوطه ارايه مي شود . در نهايت نتايج بدست آمده در اين مقاله با نتايج مربوط به كنترل برداري موتور سنكرون قطب برجسته كه از كنترل كننده هاي متداول ( كنتر ل كننده ) PI جهت كنترل درايو بهره گرفته، مقايسه مي شود . براي اينكه در اجراي الگوريتم ژنتيك سريعتر به جواب بهينه برسيم پارامترهاي كنترل كننده هاي معمولي كه با سعي و خطا بدست آمده بود را در دنباله هاي اوليه قرار داده ايم؛ همچنين، با توجه به كند بودن نرم افزار SIMULINKMATLAB از نرم افزارBorland C++ . جهت شبيه سازي استفاده شده است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-PSC20-PSC20_051.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1385/9/8
تاریخ تغییر رکورد : 1396/8/28
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.