×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارتباط آينده پژوهي و مديريت استراتژيك
پدیدآورندگان : فاطمه عباسي مزار (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي مهندسي صنايع و مديريت
خلاصه : پژوهش پيش رو بر آن است كه ارتباط بين دو مفهوم متفاوت اما مرتبط «آينده پژوهي» و «مديريت استراتژيك» را بررسي كرده و بازكاود؛ از اين رو، با انجام مطالعات كتابخانه اي، ابتدا شرح مختصري بر هر مفهوم به نگارش درآمده، در ادامه به مفهوم نسبتا جديد «آينده نگاري استراتژيك» و معرفي آن پرداخته و در خاتمه فصول مشترك دو مفهوم پيش گفته را برشمرده است. آنچه در انتها قابل ذكر است اين كه، مطابق پژوهش انجام شده، آينده پژوهي مجموعه اي از روش ها را در اختيار دارد كه گزينش مناسبي از آن ها مطابق شرايط و پروژه در دست اجرا، در فاز نخست از اجراي فرايند مديريت استراتژيك، اثربخش و مفيد برآورد مي شود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-INDUSTRIAL01-INDUSTRIAL01_210.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/6/21
تاریخ تغییر رکورد : 1396/10/26
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.