×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: پياده سازي راه انداز نرم موتور القائي سه فاز با قابليت افزايش بازده در بارهاي سبك
پدیدآورندگان : مهدي اره پناهي (پديدآور)
جعفر ميلي منفرد (پديدآور)
كريم عباس زاده (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : قدرت
وضعیت نشر : سيزدهيمن كنفرانس مهندسي برق ايران
خلاصه : امروزه بيشتر مصرف كننده هاي انرژي الكتريكي دنيا در كارخانه ها و مراكز صنعتي موتورهاي القائي سه فاز هستند. موتورهاي القائي به دليل ساختمان داخلي انها هنگام راه اندازي مستقيم جريان زيادي از شبكه مي كشند كه باعث ايجاد تنشهاي الكتريكي و مكانيكي شديدي در موتور شده و اگر بطور مداوم ادامه يابد عمر مفيد موتور كاهش مي يابد از طرفي اگر امپدانس داخلي شبكه تغذيه كننده موتور كم باشد اين روش راه اندازي باعث افت ولتاژ در شبكه نيز مي شود از طرفي معمولا موتورهاي القائي در مدت زمان بهره برداري هميشه در بار نامي قرار ندارند و اكثرا تحت بارهاي سبك و يا بصورت بي بار هستند. در اين حالت چون بيشتر جريان موتور را جريان مغناطيس كنندگي آن تشكيل مي دهد لذا موتور داراي ضريب توان پائين و در نتيجه بازده كمي مي باشد. در اين مقاله يك راه انداز نرم با استفاده از برشگر AC طراحي و ساخته شده است كه قابليت كاهش جريان راه اندازي را تا 60% دارد و نيز با استفاده از تئوري كاهش ولتاز در بارهاي سبك بازده موتور تا حدود 9% افزايش يافته است كه نتايج عملي ارائه شده نيز تاييد كننده اين موضوع مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICEE13-ICEE13_119.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1386/8/27
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/14
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.