×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي موضوعي نقاشيهاي قاجاري موزه هنرهاي تزئيني اصفهان
پدیدآورندگان : اعظم كشاورزهفشجاني (پديدآور)
بهرام احمد هادي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش بين المللي نوآوري و تحقيق در هنر و علوم انساني
خلاصه : اين پژوهش به بررسي موضوع در نقاشيهاي «قاجار» گنجينه هنرهاي تزئيني اصفهان ميپردازدكه از نظر فراواني، بيشترين تعداد آثار نقاشي موجود در گنجينه را به خود اختصاص داده‏اند. از اين بين تعداد كمي از آثار قاجار، به دليل فقدان فضاي كافي، دراين موزه در معرض ديد عموم قرار گرفته است. با توجه به وضعيت نه چندان مناسب نگهداري اين آثار كه عموماً در مخزن گنجينه نگهداري مي شوند وبا توجه به اهميتي كه آثار اين مجموعه در جهت روشنتر كردن سير تحولات نقاشي ايراني دارد، معرفي آنها به جامعه هنري امري ضروري مي نمايد. هدف كلي اين تحقيق معرفي آثار قاجاري موجود در گنجينه هنرهاي تزئيني اصفهان به جامعه هنري است و به صورت جزئي‏تر طبقه بندي تاريخي، موضوعي اين آثار مي‏باشد. اميد است نتيجه اي كه انجام اين تحقيق دربردارد باني شناساندن آثار مهجور اين مجموعه به اهالي فرهنگ و هنر، تنها به عنوان يك نشاني براي تحقيق و مطالعات بيشتر و مفصل تر در اين راستا باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ARTHUMAN01-ARTHUMAN01_166.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/11/30
تاریخ تغییر رکورد : 1395/7/15
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.