×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مطالعه اثر پيش تيمار سرمايي بر ميزان كالوسزايي در كشت بساك شويد(Anethum gravolens L.)
پدیدآورندگان : مهسا دربندي (پديدآور)
محمدرضا عبداللهي (پديدآور)
سيدسعيد موسوي (پديدآور)
اصغر ميرزايي اصل (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنگره بين المللي و سيزدهمين كنگره ژنتيك ايران
خلاصه : صفات آندروژنيك، علاوه بر ژنتيك، تحت تأثير عوامل محيطي نيز قرار ميگيرند. از جمله پيش تيمارهاي متداول و مؤثر بر ميزان كالوسزايي و رويانزايي گامتي، پيش تيمارهاي گرمايي و سرمايي ميباشند. در اين پژوهش، اثر پيش تيمارهاي سرمايي مختلف، بر ميزانكالوسزايي، در كشت بساك گياه شويد مورد بررسي قرار گرفت. اين آزمايش، به صورت طرح كاملاً تصادفي در 3 تكرار انجام شد. پيشتيمارهاي سرمايي استفاده شده در اين آزمايش شامل پيش تيمار سرمايي Cº 4 غنچهها به مدت 2 روز، و پيش تيمار سرمايي Cº 4 بساكها به مدت 4 روز بودند. نتايج آزمايشات انجام شده نشان داد كه اختلاف آماري معنيداري بين پيش تيمارهاي سرمايي مورد استفاده در كشت بساك شويد، از لحاظ درصد كالوسزايي وجود دارد و بيشترين درصد كالوس زايي در پيش تيمار سرمايي Cº 4 غنچهها به مدت 2 روز مشاهده گرديد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CIGS13-CIGS13_0411.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/11/7
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.