×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اينترنت و ادبيات
پدیدآورندگان : محسن اكبرآبادي (پديدآور)
احمد رضي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنگره ملي علوم انساني
خلاصه : ظهور اينترنت تغيير و تحولات جديدي را در عرص ه هاي مختلف فرهنگي،علمي، اجتماعي و سياسي به دنبال داشته است كه تأثير آن را مي توان در توليد آثار ادبي نيز مشاهده كرد.اينترنت موجب شده است تا آثار ادبي به سهولت و سرعت در اختيار همگان قرار گيرد و نويسندگان و شاعران نيز بتوانند آثار خود را به دور از محدوديت هاي سياسي، فرهنگي و اقتصادي به صورت الكترونيكي منتشر نمايند و با استفاده از خصوصيت چندرسانه اي بودن اينترنت، بر جذابيت آثار خود بيفزايند. ماهيت د موكراتيك و همگاني اينتر ن ت و فضاي آزاد آن، امكان تعامل ميان نويسنده و خواننده، دسترس آسان و سريع، چندرسانه اي بودن، انتشار رايگان آثارادبي و امكان پردازش و جستجو در آنها از مهم ترين مزاياي انتشار آثار ادبي در اينترنت به شمار مي رود.فراواني خوانندگان ادب يات در اينترنت كه اغلب آنان را نوجوانان و جوانان و به ويژه بانوان تشكيل مي دهند و عدم تمايل نويسندگان و شاعران برجسته معاصر براي انتشار آثارشان در اينترنت، به دليل از دست رفتن حق مالكيت معنوي اثر، زمينه ساز ظهور و گسترش نوعي ادبيات غيرجدي و سطحي در اينترنت شده است. در اين مقاله ضمن بررسي رابطه ادبيات و اينترنت، ويژگي ها و مسائل ادبيات اينترنتي بررسي و پيشنهادهايي در خصوص بهر ه وري بهتر از اين پديده عرضه مي شود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-SOCIALSCIENCECONF01-SOCIALSCIENCECONF01_042.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/5/30
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/3
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.