×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مدلسازي حذف دي اكسيد گوگرد از گاز دودكش با استفاده از تماس دهنده هاي غشايي
پدیدآورندگان : امين امامي (پديدآور)
دانيال جعفري فارساني (پديدآور)
نادر مختاريان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش ملي فناوري هاي نوين در مهندسي شيمي
خلاصه : بحران آلودگي هوا و مشكلات آن يك خطر جدي براي محيط زيست محسوب ميگردد و در جهت كنترل آن بايستي از روش هاي كارآمد استفاده نمود. فرآيندهاي غشايي يكي از روشهاي موثر در جداسازي تركيبات گازي به شمار ميرود. به منظور حذف گاز SO2 از جريان گاز دودكش يك تماس دهنده غشايي طراحي. مدول غشايي بگونهاي طراحي گرديد كه سيستم مورد نظر مشتمل بر نواحي پوسته، غشا و لوله ميباشد. معادلات ديفرانسيل جزيي مدل رياضي شامل موازنههاي جرم در نواحي مختلف مدول هستند كه با استفاده از روش عددي تفاضل محدود (Deference Finite (و الگوريتم ليونبرگ-R ماركوارت (Marquardt-Levenberg (در نرمافزار MATLABحل شدند. طبق نتايج شبيهسازيها، طرح مدول غشايي ارايه شده به خوبي قادر به حذف دياكسيد گوگرد از جريان گاز دودكش ميباشد. همچنين بهترين دبي جريان گاز برابر با min/ml 300 در شبيهسازيها بدست آمد. بعلاوه، تطبيق رضايتبخشي بين نتايج شبيهسازيها و كارهاي سايرين مشاهده گرديد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NTICE01-NTICE01_037.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/7/29
تاریخ تغییر رکورد : 1396/9/11
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.