×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كارايي زراعي نيتروژن در گندم تحت تاثير تناوب و سطوح مختلف كود نيتروژن در ايلام
پدیدآورندگان : رضا نصري (پديدآور)
علي كاشاني (پديدآور)
فرزاد پاك نژاد (پديدآور)
سعيد وزان (پديدآور)
مهرشاد براري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : اولين همايش سراسري كشاورزي و منابع طبيعي پايدار
خلاصه : مناسب ترين تناوب و ميزان نيتروژن از نظر كارايي زراعي و فيزيولوژيك در سال زراعي 92-1391 به صورت كرت هاي خرد شده بر پايه بلوك هاي كامل تصادفي بررسي شد. فاكتور اصلي تناوب در 6 سطح و فاكتور فرعي كود نيتروژن در چهار سطح تعيين شد. سطوح فاكتور اصلي از نظر عملكرد اختلاف معني داري داشتند. تناوب بوكو: گندم با 8345 كييلوگرم بالاترين و تناوب آيش: گندم با 4491 كيلوگرم كمترين دانه را توليد نمود. از نظر كارايي زراعي در تناوب تربچه روغني: گندم به ازاي هر كيلوگرم نيترون مصرفي عملكرد اقتصادي 20/36 كيلوگرم در هكتار افزايش يافت. كارايي فيزيزلوژيك نيتروژن در تناوب آيش: گندم بيش از ساير تناوب ها بود. بيشترين كارايي بازيافت نيتروژن در تناوب تربچه روغني: گندم حدود45% و بيشترين شاخص برداشت نيتروژن در تناوب بوكو: گندم ( 86/5% )، مشاهده گرديد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NACONF01-NACONF01_0506.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/3/25
تاریخ تغییر رکورد : 1397/10/13
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.