×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: طراحي و شبيه سازي يك موتور سنكرون آهنرباي دائم خط راه انداز تكفاز با استفاده از يك موتور القايي تكفاز
پدیدآورندگان : سيدمجيد نامي عنا (پديدآور)
عليرضا صدوقي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : قدرت
وضعیت نشر : ششمين كنفرانس مهندسي برق و الكترونيك ايران
خلاصه : موتورهاي القايي موجود در صنعت، بازده كم و ضريب توان پاييني دارند. ثابت شده است كه موتورهاي سنكرون آهنرباي دائم كه داراي قفس سنجابي رتور نيز هستند و قابليت اتصال مستقيم به شبكه را دارند، جايگزين مناسبي هستند. اين موتورها، موتورهاي سنكرون آهنربايي دائم خط راه انداز ناميده مي شوند. در اين مقاله، يك موتور سنكرون آهنربايي دائم خط راه انداز تكفاز، با اصلاح يك موتور القايي تكفاز موجود در صنعت، طراحي شده است. طراحي با كمترين تغيير در ساختار موتور القايي جهت كاهش هزينه ها و سهولت در ساخت، انجام شده است. آهنرباهاي دائم نصب شده روي رتور از نوع Nd-Fe-B مي باشد. از روش اجزاء محدود براي تحليل عملكرد موتور استفاده شده است. مقايسه نتايج نشان مي دهد كه در حالت LSPMSM بازده و ضريب توان بهبود يافته است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICEEE06-ICEEE06_399.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/7/1
تاریخ تغییر رکورد : 1395/7/1
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.