×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: حل جريان حول استوانه چرخان با استفاده از روش تلفيقي گردابه تصادفي-تركيب المانها
پدیدآورندگان : قاسم حيدري نژاد (پديدآور)
نيما غياثي طبري (پديدآور)
امير محمد جديدي (پديدآور)
شهرام دلفاني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دوازدهمين كنفرانس ديناميك شاره ها
خلاصه : جريان غير دائم و گذرا حول يك استوانه چرخان به صورت يك روش تلفيقي عددي در Re=1000 شبيه سازي شده است.براي شبيه سازي عددي از روش گردابه هاي تصادفي- تركيب المانها كه يك روش لاگرانژي خالص است، استفاده شده است، در اين روش بدون شبكه، ميدان چرخشي به تعدادي گردابۀ عددي )ذرات مادي( منفصل مي گردد. سپس، تغييرات ميدان چرخشي ناشي از اين گردابه ها در هندسه مورد نظر با تعقيب اين ذرات، در يك ديدگاه لاگرانژي، تحت اثر دو مكانيزم جا بجايي و نفوذ در هر گام زماني بيان مي شود. به منظور ارضاء شرط مرزي سرعت صفر بر روي جداره هاي جامد از روش تصاوير و براي ارضاء شرط سرعت مماسي صفر بر روي مرز، گردابه صفحه اي توليد ميشود. همچنين از يك روش تركيب المانهاي جديد نسبت به كارهاي قبلي استفاده شده كه هوشمندي در انتخاب شعاع تركيب با توجه به موقعيت المانها مي باشد، در اين روش تركيب، با توجه به موقعيت المانها يك شعاع تركيب به طور اتوماتيك تعيين مي شود و برخي المان هاي گردابه اي كه داراي شرايط خاصي مي باشند با يكديگر تركيب شده و يك المان با مشخصات جديد جايگزين المان هاي اوليه مي گردد كه تأثير المان هاي قبل از تركيب را دارا مي باشد. در اين مقاله كارآيي اين روش از نظر دقت و زمان محاسبات در مقايسه با روش گردابه تصادفي متداول مورد ارزيابي قرار مي گيرد، مقايسه نتايج بدست آمده با نتايج ساير محققان دلالت بر دقت بالاي اين روش عددي جديد دارد. تاثير دامنه و فركانس تحريكهاي مختلف بر روي شكل گيري ساختارهاي گردابه اي مطالعه شده، همچنين براي مقايسه ضرايب برآ و پسا نيز بررسي گشته اند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CFD12-CFD12_023.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1388/3/18
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/2
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.