×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: خليج فارس در گذر تاريخ
پدیدآورندگان : نورمحمد عليپورخشاب (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش بين المللي خليج فارس
خلاصه : يكي از مهم ترين و ضروري ترين مسائل هر كشوري توجه به ميراث فرهنگي ، قومي و جغرافيايي س رزمين خود است كه بدون توجه به آنها امكان تداوم آن غير ممكن است . بنابراين مطالعه در اين امور از يك طرف در حفظ وحيات هر ملتي اهميت وارزش بسياري دارد واز طرف ديگر تقويت كننده روح مردم آن ملت است وبراي اير ان نيز خليج فارس از اين قاعده مستثني نيست . حال با توج ه به اين موضوع در اين پژوهش سعي شده ضمن تجزيه وتحليل حدود جغرافيايي خليج فارس در منابع جغرافيا دانان قديم ،چگونگي اين نام مورد بررسي قرار گيرد . نتيجه اينكه ،با توجه به مطالعات صورت گرفته واستفاده از منابع متقن نام خليجي كه در جنوب ايران است از دوهزارو پانص د سال پيش ،خليج فارس نام داشته واين نام را نخستين بار يونانيان بر اين دريا اطلاق كرده وبعد ها جغرافيا دانان عرب ومسلمان اين نام را از يونانيان وروميان اقتباس كرده ودر منابع خود مورد استفاده قرار دادند . هر آن چه كه در چند سال اخير عوامل استكبار به نام خليج عربي بر سر زبان ها انداخته است در راستاي تضاد ميان ايرانيان واعراب خليج فارس وتنش در منطقه است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICPERSIANGOLF01-ICPERSIANGOLF01_076.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/6/22
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/6
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.