×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي علل و عوامل بيكاري فارغ التحصيلان نظام آموزش عالي در شهر مشهد
پدیدآورندگان : مسعود خاكپور (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : اولين همايش اشتغال و نظام آموزش عالي كشور
خلاصه : بدون شك، نيروي انساني از غني ترين سرمايه هاي هر كشور در رسيدن به رشد و توسعه صنعتي به شمار مي ورد. تجزيه كشورهاي پيشرفته و صنعتي، گوياي اين نكته اصلي و اساسي است كه اين كشورها در نخستين گامهاي توسعه خود، نگاهي ويژه همراه با برنامه ريزيهاي دقيق در رابطه با فارغ التحصيلان و دانش اموختگان خود داشته اند و ضمن توسعه همه جانبه صنعتي و علمي، توانسته اند با برنامه هاي دقيق خود، معضلات و مشكلاتي نظير بيكاري و... را حل نمايند. اما در كشور ما، برخي عوامل كه ريشه اجتماعي، اقتصادي و ... دارد، منجر به بروز پديده بيكاري در فارغ التحصيلان دانشگاهي شده است و منابع عظيم نيروي انساني را كه بايد محور اصل توسعه پايدار باشند ، ناديده گرفته شده است. از انجا كه معضلاتي نظير پديده بيكاري در بين جوانان، داراي آثار و تبعات اجتماعي، خانوادگي و... در جامعه است، محقق درجستجوي اين است كه مشخص نمايد چه عواملي منجر به بروز بيكاري در بين جوانان تحصيلكرده شده است، تا بر اساس يافته هاي آن بتواند برنامه هاي جامع جبران و پيشگيري از بروز اين معضل اجتماعي را طراحي نمايد. بنابراين بر اساس موارد فوق سوال اصلي زير مطرح مي گردد: چه عوامل منجر به پديده بيكاري در فارغ التحصيلان مراكز آموزش عاليدر شهر مشهد شده است؟ بر اساس سوال فوق ، فرضيه هايي مطرح مي گردد كه محقق بدنبال پاسخگويي به آنهاست.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ESHTEGHAL01-ESHTEGHAL01_022.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1386/1/28
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.