×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كاهش گشتاور اثر دندانه در موتور مغناطيس دائم DC بدون جاروبك
پدیدآورندگان : عليرضا معتمد زرگر (پديدآور)
مهرداد جعفربلند (پديدآور)
علي شيرزادي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : اولين همايش تخصصي علوم، فناوري و سامانه هاي مهندسي برق
خلاصه : يكي از چالشهاي مهم در طراحي موتورهاي مغناطيس دائم DC بدون جاروبك، وجود گشتاوري به نام گشتاور اثر دندانه است كه از عكس العمل متقابل آهنربا با شيارهاي استاتور ايجاد ميشود و موجب لرزش موتور به خصوص در بارهاي سبك ميشود.در اين مقاله استفاده همزمان از دو روش پهناي مناسب دهانه باز شيار به گام شيار و آهنرباي كسري در موتورهاي مغناطيس دائم DC بدون جاروبك بررسي شده است. نتايج به دست آمده از روش المان محدود نشان ميدهد كه بهره گيري از اين دو روش به طور همزمان تاثير قابل ملاحظهايي در كاهش گشتاور اثر دندانه دارد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-STSEE01-STSEE01_045.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/9/28
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/18
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.