×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بازتاب سفر در آثار سعدي
پدیدآورندگان : صحرا سعدي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش بين المللي جستارهاي ادبي، زبان و ارتباطات فرهنگي
خلاصه : سفر و سير آفاق به معناي نقل مكان و سياحت در جهان مادي، از ضروري‏ترين و نهادي‏ترين نيازهاي بشري از آغاز تاكنون به شمار مي‏آيد. آگاهي يافتن از ملل و نحل، گريز از مصائب و بلايا، كسب علم و تجربه‏اندوزي و... از جمله علل و عوامل هجرت و سفر بوده‏اند. بيشتر شخصيت‏هاي بزرگ و تأثيرگذار تاريخ همچون پيامبران و حاكمان و صاحبان تفكر و انديشه در سفر به تكامل رسيده‏اند. چه بسيارند شاعران و نويسندگاني كه آثار ماندگار ايشان رهاورد سفرهاي آنان است. سعدي، شاعر بزرگ ادبيات تعليمي، يكي از اين بزرگان است كه آثارش برآمده از دل سفرهاي اوست. وي قريب سي سال شرق و غرب عالم را درنورديده است و به جرأت مي‏توان ادعا كرد كه شخصيت برجسته‏ي او تا حد زيادي ساخته و پرداخته‏ي همين سفرهاست. لذا در اين مقاله سعي خواهيم نمود تا به بررسي بازتاب سفر و متعلقات آن در آثار گرانقدر ايشان به ويژه بوستان و گلستان بپردازيم.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-LANGUAGE01-LANGUAGE01_413.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/9/25
تاریخ تغییر رکورد : 1395/10/6
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.