×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: طراحي بهينه يك موتور سنكرون آهنربا دائم بدون ياتاقان
پدیدآورندگان : علي شيرزادي (پديدآور)
محسن هنرجو (پديدآور)
حسن فرجي (پديدآور)
نصراله ميزاني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش ملي مهندسي برق و توسعه پايدار با محوريت دستاوردهاي نوين در مهندسي برق
خلاصه : يك موتور سنكرون مغناطيس دائم بدون ياتاقان بر خلاف ساير موتورها داراي دو مجموعه سيم بندي به نام هاي سيم پيچ گشتاور و تعليق ميباشد. بهدليل وجود سيم پيچ تعليق مغناطيسي و سيم پيچ گشتاور در يك مدار مغناطيسي، نحوه ي طراحي، تحليل و بهينه سازي اين موتورها با موتورهايمعمولي كاملاً متفاوت است. هدف از اين مقاله بهينه سازي ضخامت آهنربا و تعيين تعداد قطبهاي سيم پيچ تعليق است. در ابتدا بر اساس اصول توليدنيروي تعليق شعاعي در موتور BPMSM مدل رياضي نيروي تعليق شعاعي به دست مي آيد، سپس مدار مغناطيسي موتور BPMSM و همچنينمغناطيس زدايي آهنربا مورد بررسي قرار ميگيرد. رابطه ي بين نيروي تعليق شعاعي و ضخامت آهنربا و همچنين مكاني كه بيشترين احتمالمغناطيس زدايي آهنربا وجود دارد، با استفاده از روش اجزاء محدود تحليل ميگردد. اثر تغيير تعداد قطبهاي سيم پيچي تعليق در نيروي تعليق شعاعيو نيروي ماكسول، در يك موتور چهار قطبي بررسي شده و در پايان نتايج شبيه سازي با استفاده از نرم افزارهاي Maxwell و Matlab نشان داده شدهاست.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-EOESD01-EOESD01_167.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/3/11
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/21
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.