×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تاثير ژنوتيپ و محيط كشت در كالوس زايي بساك سويا (Glycine max)
پدیدآورندگان : مريم حسن پورراد (پديدآور)
علي زمان ميرآبادي (پديدآور)
مهتاب صمدي (پديدآور)
افشين اسماعيلي فر (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : سومين سمينار بين المللي دانه هاي روغني و روغنهاي خوراكي
خلاصه : به منظور مطالعه تاثير ژنوتيپ و نوع محيط كشت در ميزان كالوس زايي سويا، بساكهاي دو رقم بينويل (ديررس) و يك لاين برزيلي (متوسط رس) سوياGlycine max روي چهار محيط كشتB5 تقويت شده با سطوح متفاوتي از هورمون ها كشت داده شد و به همه محيط هاي كشت gl-1 90 ساكارز,7.0gl-1 7.0 آگار اضافه گرديد. پس از 40 روز از زمان كشت كالوس ها شمرده شدند. نتايج نشان داد تفاوتهاي معني داري در پاسخ به ژنوتيپها و محيط كشت براي شروع كالوس زايي و ماندگاري كالوس بعد از رشد وجود دارد. ولي در اثر متقابل بين محيط كشت و ژنوتيپ اختلاف معني داري مشاهده نگرديد نتايج آزمون مقايسه ميانگين به روش دانكن نشان داد كه محيط كشت 5B غني شده با BA ,2,4-D ,محيطB5 ديگرمحتوي BA و Kinetin ، NAA از نظر آماري در يك گروه قرار گرفتند و بهترين پاسخ را براي تشكيل كالوس داشتند همچنين ژنوتيپ بينويل براي آندروژنزيس پاسخ بهتري نسبت به لاين برزيلي داشت
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NOILP03-NOILP03_432.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/11/3
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/11
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.