×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كنترل موتور سنكرون مغناطيس دائم خطي به روش مدل مرجع تطبيقي و مد لغزشي فازي
پدیدآورندگان : پيام غائبي پناه (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : قدرت
وضعیت نشر : دوازدهمين كنفرانس دانشجويي مهندسي برق
خلاصه : براي برآورده ساختن نياز صنعت به حرك تهاي با شتاب و دقت زياد، بطور وسيعي از درايوهاي كنترل مستقيم موتور استفاده مي گردد. در اين راستا موتورهاي سنكرون مغناطيس دائم خطي با توجه به ساختمان ساده و كنترل آسان جايگاه ويژ هاي را دارا م يباشند. مزيت اصلي موتورهاي سنكرون مغناطيس دائم خطي توانايي توليد حركت خطي بدون استفاده از واسط ههاي مكانيكي مانند چرخ دنده و تسمه مي باشد. بعلت حذف اين مبد لهاي حركت دوراني به خطي، هرگونه اغتشاش و تغييرات بار مستقيما به موتور منعكس م يگردد و كنترل موتور را بيشتر به مخاطره م ياندازد. در اين مقاله ابتدا موتور سنكرون مغناطيس دائم خطي مورد مطالعه قرار م يگيرد. پس از استخراج مدل، چهارچوب سيستم كنترل با استفاده از روش مدل مرجع و تركيب آن با كنترل مد لغزشي بنا م يگردد. در اينجا هدف كاهش دامنه ي نوسانات سرعت موتور در مواجهه با يك بار نوساني م يباشد. از سوي ديگر براي حذف پديده ي چترينگ از سه روش فازي، تابع نمايي و تابع اشباع استفاده م يشود. در قسمت آخر با اعمال تغيير در پارامترهاي مدل و تحليل نتايج شبيه سازي، مقاومت كنترل كننده در برابر عدم قطعي تها و تغيير پارامترها بررسي مي گردد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ISCEE12-ISCEE12_324.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1387/12/29
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.