×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: طراحي درايو كنترل حلقه بسته سرعت براي موتور هاي سنكرون مغناطيس دائم توان بالا، با قابليت عملكرد خودكار و بهينه در ناحيه تضعيف ميدان
پدیدآورندگان : معراج نوروزي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : سومين كنفرانس بين المللي پيشرفتهاي اخير در مهندسي راه آهن
خلاصه : در كاربردهاي حمل و نقل الكتريكي نظير قطارهاي پرسرعت، دستيابي به سرعت بالاتر از سرعت نامي و قابليت عملكرد موتور در ناحيه تضعيف ميدان ضروري است. از طرفي غالبا مدت زمان عملكرد موتورها در اين نوع كاربردها نسبتا زياد است، بنابراين انتخاب موتورهاي سنكرون مغناطيس دائم به علت داشتن مزاياي نظير بازده بالا، ضريب قدرت بالا و چگالي توان بالا خصوصا در كاربردهاي توان بالا، انتخاب مناسبي به نظر مي رسد. براي بهره گيري از مزاياي موتور سنكرون مغناطيس دائم بايد سيستم درايو اين نوع موتورها طوري طراحي گردد كه تا حد قابل قبولي پاسخگويي چالش هاي پيش روي سيستم درايو باشد. در اين مقاله باشد. در اين مقاله سيستم درايو كنترل حلقه بسته سرعت براي موتور سنكرون مغناطيس دائم توان بالا، به طور مناسب طراحي گرديده است و مراحل گام به گام آورده شده است، تا برخي از نيازهاي مورد نظر را تا حد قابل قبولي پوشش دهد. از نتايج شبيه سازي مشاهده مي شود با استفاده از روش كنترل برداري ميدان گردان و بهره گيري از اينورتر با پوتولوژوي سه سطح مهار ديودي با اعمال مدلاسيون انتقال سطح و خصوصا به كارگيري مدار كنترلي حلقه بسته پيشنهادي براي توليد مرجع جريان بهينه (id) ، جهت تضعيف به موقع شار، مي توان به اهداف كنترلي مورد نظر، از قبيل دستيابي به سرعت هاي بالاتر از سرعت نامي، عملكرد مطلوب در ناحيه تضعيف ميدان، تزريق به موقع و مناسب جريان id منفي و همچنين جلوگيري از رخ دادن فرمدلاسيون دست پيدا كرد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICRARE03-ICRARE03_112.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/6/14
تاریخ تغییر رکورد : 1392/6/14
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.